0 530 394 14 91
info@ceomakine.com.tr

İ.O.S.B İSTANBUL / TÜRKİYE

Sosyal Ağlar:

Soğutucular ve Kuru Soğutucular için Evaporatif Soğutma

Bu sistemler, ortam sıcaklığının Islak termometre ve kuru termometre sıcaklıklarına bağlı kalarak proses suyu sıcaklıklarını kontrol altında tutmaktadırlar.

Bunlardan kuru soğutucular; modern serbest soğutma cihazları olarak kabul görmektedir. Kuru soğutucular piyasada; freecooler, termokonvektör, thermokonvektör, kuru soğutucu, ıslak/kuru soğutucu, dry cooler gibi isimler ile betimlenir.

Freecooler cihazları, isminden de anlaşılacağı üzere düşük elektrik tüketimi ile soğuk su hazırlayan sistemlerdir. Özellikle soğuk havalarda chiller cihazına alternatif olarak kullanılmaktadır.

Kuru Soğutucular çevre havası ile proses suyunun soğutulmasında kullanılmaktadır. Yüksek performanslı kuru soğutucular bakır borulu ısı transfer katsayısını arttıran dalgalı yüzeyli finlerden, yatay veya düşey hava akımına uygun olarak imal edilmiştir. Kuru Soğutucular 1/2″ veya 5/8” bakır borulardan olup 583 kW ile 2026 kW arası standard modellerinden yanı sıra özel dizayn ve pek çok farklı boyut ve kapasitede imal edilmektedirler.

Paralel bağlantıya uygun yapıda bulunan Kuru Soğutucular, tesiste soğutma kapasite artımına gidilmek istendiğinde rahatlıkla cihaz bağlanarak kapasite arttırılabilmektedir.

Ağırlıklı olarak kullanıldığı alanlar ( Özellikle kış aylarında );

Plastik enjeksiyon soğutma
Plastik extruder soğutma
Thermoform soğutma
Film extruderi soğutma
Granül extruderi soğutma
Poliüretan makineleri soğutma
Şişirme makinesi soğutma
Laminasyon makinesi soğutma
Klişe soğutma
Flexo baskı makinesi soğutma
Taban enjeksiyon makinesi soğutma
Kauçuk pres soğutma
Bamburi ve kauçuk hamur tesisi soğutması
Kauçuk extruderi soğutma
Süt ve pastorizasyon hatları soğutması
Gazlı içecek dolum hattı soğutması
Gıda dolum makineleri soğutması
Isıl işlem fırını soğutma
Vakum sertleştirme fırını soğutma
Soğuk ve sıcak kamaralı enjeksiyon makinesi soğutma
İndüksiyon makinesi soğutma
Galvano ve eloksal kaplama banyosu soğutma
Kataforez kaplama banyosu soğutma
Renklendirme banyosu soğutma
Ceketli tank soğutma
Boya ve kimyasal reaktör soğutması
Kozmetik dolum hattı soğutması
MRI görüntüleme cihazı soğutması
Laboratuar cihazları için mini soğutma
Beton santralleri soğutması
Buz pateni pisti soğutması
Lazer kesim makinesi soğutması
Lazer desen ve markalama makinesi soğutması
Punto ve dikişli kaynak makineleri soğutulması için kullanılmaktadır.

İhtiyaca Göre Devreye Giren Spreyleme Sistemi ; Spraying System Automatically Working As Required.

Fizik, suyun adyabatik bir sistemde buharlaştığında bu sistemden mantıklı ısıyı kaldırdığını bize öğretir.Böylece sıcaklık düşer. Suyun buharlaşması için enerji, özellikle her kilogram buharlaşmış su için 2501 kilojoule gerekir. Harici bir enerji kaynağının yokluğunda, su gerekli enerjiyi çevreye, bu durumda çevredeki havadan emer. Sonuç olarak, hava soğutulur. Basitçe, suyun buharlaşmasının havanın mantıklı ısısını (ısısı) latent ısıya (nem) dönüştürdüğü söylenebilir. Sonuç olarak, sistem aynı anda soğutulur ve nemlenir. Bu tip soğutma literatürde buharlaşmalı soğutma veya adyabatik soğutma olarak adlandırılmaktadır.

TEKNİK VERİLER

 

GÖRSEL RESİM

Püskürtme uçlarıyla ıslanan gölgelik örtüleri

Su damlacıkları havadan enerjiyi emerek kendiliğinden buharlaşır ve sonuçta soğutulur ve daha düşük bir sıcaklıkta kanatçık bobine temas eder. Bu şekilde, ısı eşanjörü, iklim beklenenden daha sıcak olduğunda bile anma ısı miktarını dağıtır. Püskürtülmüş bobin ulaşmadan önce atomize su parçacıklarının tamamen buharlaşmadığını unutmayın, hem mevcut kısa mesafe ve dış hava koşullarındaki değişiklikler nedeniyle; Sonuç olarak, ısı eşanjörü kanatları ıslanır ve bu da toplam sistem verimliliğini arttırır.

Bir Cevap Yazın

Review

*